Wielkanocne jajo ze styropianu Artianette spring breath wiosna mix media

Wielkanocne jajo ze styropianu

Witajcie Kochani!

Wielkanocne jajo to moja najnowsza inspiracja wielkanocna. Myślę, że jest trochę nietypowa i całkiem fajnie się prezentuje. Dlatego też chodźmy… zabieram Was dziś w odrobinę leśne klimaty.

Inspiracją do stworzenia tej pracy była grafika z arkusza Spring Breath set 01. Jak zobaczycie ten arkusz od Artianette sami zrozumiecie , jak subtelne i urocze są te grafiki. Wielkanocne jajo, w którym stworzyłam całą kompozycję to duże, bo 20 cm styropianowe jajo. Wydłubanie dziury w jajku, żeby uzyskać pożądany przeze mnie efekt, zajęło mi trochę czasu zwłaszcza, że styropian bardzo się elektryzuje. Brrr, koszmar.

Wielkanocną ozdobę, jak już nabrała formy, pomalowałam zieloną farbą akrylową. Dodatkowo, żeby urozmaicić jajo, zrobiłam przecierki, używając do tego białej i metalicznej zielonej farby. Kiedy jajo wyschło, nadszedł czas na czystą przyjemność tworzenia i układanie kompozycji. Do tego celu użyłam bardzo dużo różnych grafik z kolekcji Spring Breath.

Wielkanocne jajo to w głównej mierze grafiki od Artianette, ale nie tylko. Mamy tu także kamyczki strukturalne, galaxy flakes w kolorze uranus blue – są to takie płatki, które można wykorzystać do efektu złoceń lub, jak w tym przypadku, do uzupełnienia kompozycji. Prace wykończyłam, dodając sizal i grafikę niemowlęcia, która stała się przysłowiową kropką nad i całej pracy.

Moja ozdoba ma trochę symbolizować nowe życie, tak jak narodziny dziecka. Mam nadzieję, że taka wersja Wielkanocnej ozdoby przypadnie Wam do gustu i może zechcecie stworzyć swoją. 

Wielkanocne jajo ze styropianu Artianette spring breath wiosna mix media

zwierzeta wielkanoc digi papiery papiery do druku

spring breath digi paper papier do druku Artianette

Pozdrawiam Was serdecznie!

Agnieszka

!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top