Dzień Plutona kartka schodkowa papiery do druku digi papiery

Dzień Plutona – kartka schodkowa

Dzień Plutona – kartka schodkowa to moja dzisiejsza propozycja. Właśnie Dzień Plutona był okazją do stworzenia dla Was kartki, bo przecież każda okazja jest dobra. Wiecie, że jest taki dzień ? Ja bym nie miała ani zielonego ani nawet kosmicznego pojęcia, gdyby nie mój mały miłośnik kosmosu. Nie tylko kosmos mu w duszy gra, ale cicho- sza! Nic nie zdradzę 🙂

Sam pomysł na bazę kartki pochodzi od MagisArt i jej serii na YT pod tytułem ,,Kocham święta cały rok”. Kartka ta jest niezwykle prosta, ale jakże efektowna. Mało tego, idealnie mieści się do koperty. Tak, mówię Wam. A nie wygląda, no nie?

Do mojej kartki schodkowej na Dzień Plutona potrzebne mi było niewiele materiałów. Arkusz A4 papieru kraft i niezastąpione grafiki autorstwa Artianette. Grafiki wykorzystane w projekcie to arkusz nr1 z zakładki graficzny kalendarz świąt nietypowych. Swoją drogą nie wiedziałam, że istnieje tyle nietypowych świąt, dopóki nogi nie zaprowadziły mnie w szeregi DT Artianette. Powiem Wam w sekrecie ,że ze mnie to już stary scrapowy dinozaur 🙂 W sumie kosmos i dinozaury to chyba podobny przedział czasowy 🙂

Dodając do kartki białe chlapania, złote akcenty i kilka cekinów jeszcze bardziej uwydatniłam grafiki. Wisienką na torcie – zaraz, zaraz – na kartce jest napis „Sięgaj gwiazd”. To na koniec Panie, Panowie krótki wierszyk pewnej Rudej Damy , pisany na kolanie, ale ja tam nie wnikam, która, nie raz nie dwa, moje prace opisuję właśnie wierszem:

Kiedyś wybuch wielki 

Stworzył kosmos cały

Gwiazdy, galaktyki

I powstał  też Pluton mały

Długo na salonach 

wśród największych brylował

Jako 9 planeta słońcu dopingował 

Teraz już niestety go zdegradowali

I planetą karłowatą nazywać  kazali.

Tak czy inaczej on się nie łamie

I z radością  z nami pozostaje…..

Katarzyna Czajkowska

Dzień Plutona kartka schodkowa papiery do druku digi papiery

Dzień Plutona obchodzimy 18 lutego, dodatkowo Plutona zdegradowano w 2023 roku i teraz jest planetą karłowatą. Spróbujecie?

Trzymajcie się kosmicznie! Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top