wielkanocna dekoracja inspiracja Artianette mix-media scrapbooking

Wielkanocna dekoracja

Wielkanocna dekoracja to moja dzisiejsza propozycja z wykorzystaniem papierów od Artianette. Wiosna. To czas, kiedy natura budzi się do życia. Z nią przychodzi inspiracja do tworzenia niezwykłych dekoracji. Wielkanoc, ze swoimi symbolami odrodzenia i nowego życia. Jest idealnym momentem na wyrażenie tej kreatywności. W wiosenny klimat wspaniale wpisuję się kolekcja New Life.

W centralnym punkcie dekoracji jest motyw Wielkanocy, który został podkreślony przez użycie grafik baranka i zajączków wyciętych z arkusza SET 03, czyli klasycznych symboli tych świąt. Baranek, jako znak nowego początku, i zajączki, których użyłam symbolizują nowe życie, są nie tylko urocze, ale też niosą głębokie znaczenie. Pisklęta dodają uroku i podkreślają wiosenny charakter kompozycji, przypominając o odrodzeniu i niewinności.

Całą kompozycje zbudowałam na starej drewnianej szpuli. Dodatkowo wykorzystałam elementy naturalne, takie jak mech i kora. Wnoszą do dekoracji tekstury i kolory, które są echem lasu i przyrody. Mech, z jego miękką, aksamitną strukturą, przypomina o zielonych łąkach. A kora, z jej surowością, także nawiązuje do drzew i ich nieodłącznej roli w ekosystemie. Wstążki dodają koloru i elegancji, tworząc wrażenie ruchu i lekkości.

Wszystkie elementy których postanowiłam użyć razem tworzą kompozycję, która jest zarówno urokliwa, jak i symboliczna. Przypominają o wiosennym przebudzeniu, o cyklu życia, który kontynuuje się niezależnie od wszystkiego. Wielkanocna dekoracja, z jej bogactwem form i kolorów, jest jak magiczne drzewo, które z każdym spojrzeniem wydaje się opowiadać nową historię.

Ponadto, to nie tylko dekoracja, ale opowieść o wiośnie i Wielkanocy, która na pewno może być pięknym centrum świątecznego stołu. Jest to także przypomnienie, że piękno często tkwi w prostocie i harmonii z naturą, a tradycyjne symbole mogą być interpretowane w nowoczesny i twórczy sposób. W mojej pracy wykorzystałam:

Pozdrawiam ale także zapraszam do odwiedzenia grupy na Fb Artianette inspire!

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top