Serce walentynkowe shabby chic

Zawieszka serce shabby chic. Cześć kochani 🙂 W ramach mojej pierwszej inspiracji dla Artianette postanowiłam zrobić pracę, która najbardziej odzwierciedla moje rękodzieło. Wykonałam zawieszkę na drewnianej bazie w kształcie serca, w stylu shabby chic.

Zawieszka serce shabby chic

Wiadomo, ten styl charakteryzuje się wieloma cechami, wszystkich oczywiście nie musimy zawierać w jednej pracy. Shabby chic lubi jasne odcienie papieru, dużo kwiatów, tekturki, koronki i wiele, wiele innych rzeczy. Z jednej strony cechuje się lekkością i subtelnością, a jednocześnie bogatą kompozycją. 

W związku z powyższym, w mojej pracy postarzałam lekko brzegi papieru przy pomocy tuszu i nożyczek. Roztarłam także złoty wosk. Ponadto nie mogło również zabraknąć koronki. W centralnym punkcie znalazła się piękna grafika kobiety, umiejscowiona na tekturce. Jak widać na zdjęciach, wokół niej zbudowałam bogatą kompozycję z kwiatów do wycinania. Dołożyłam kilka materiałowych kwiatów, które dodatkowo pomalowałam białym gesso.

Zawieszka serce shabby chic. Kompozycję uzupełniły świetne listki w kształcie serc. Całość przyozdobiłam białymi kulkami 3d i złotymi połyskującymi serduszkami. Do mocowania zawieszki użyłam wstążkę vintage.

Zawieszka serce shabby chic. Tę pracę zrobiłam z myślą o Walentynkach, ale pasuje na wiele okazji :). Mam nadzieję, że całość Wam się spodoba i zainspiruje Was do tworzenia w tym stylu 🙂 

Zawieszka serce shabby chic? Pomogą Wam w tym produkty z naszego sklepu. Ja w swojej pracy użyłam akruszy z kolekcji “Wedding rustical” oraz z kolekcji “Walentynki”:

wedding rustical papiery cyfrowe do scrapbookingu papiery do druku i wycinania, kolekcja ślubna papierów cyfrowych

wedding rustical papiery cyfrowe do scrapbookingu papiery do druku i wycinania, kolekcja ślubna papierów cyfrowych

digital papers, cyfrowe papiery do scrapbookingu, digi do wycinania, digi to cut, różowe kwiaty, papiery walentynkowe

digital papers, cyfrowe papiery do scrapbookingu, digi do wycinania, digi to cut, listki zielone, listki serca, papiery walentynkowe

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego tworzenia 🤗 Wiola

paper world by wiola, inspiracje dla Artianette, DT


Jeśli spodobała Ci się kolekcja Wedding Rustical i chcesz zobaczyć inne inspiracje z wykorzystaniem tła z tych delikatnych, ślubnych papierów, zapraszamy Cię na poniższe inspiracje:

Herbaciane pudełko


Walentynkowa zawieszka shabby chic

Co myślisz o powyższej inspiracji i stylu shabby chic? Czy wiesz, że shabby chic w dosłownym tłumaczeniu oznacza: sfatygowany szyk? Styl ten wywodzi się z aranżacji wnętrz i powstał w latach 80 w Wielkiej Brytanii. W pierwszej kolejności był odpowiedzią na wiktoriańskie wnętrza, które królowały w tamtych czasach. I tak jak w dekoratorstwie celowo postarzało i postarza się meble, tak w scrapbookingu celowo postarzamy papier, by wyglądał na starszy. Jak to się robi?

Sposobów na postarzanie papieru jest kilka. Wiola w swojej pracy użyła tuszu oraz nożyczek. Ten sposób jest bardzo prosty, jeśli chcemy, by papier był tylko trochę nadszarpnięty linią czasu, a nie całkiem poniszczony i poplamiony (bo można i tak). W związku z tym delikatnie pocieramy brzegi naszego papieru nożyczkami. Możemy również użyć nożyka czy specjalnego przyrządu do postarzania papieru, który dosłownie nazywa się postarzaczem papieru i można go kupić w sklepach do scrapbookingu. Nie mniej wystarczą do tego zwykłe nożyczki. Poza nożyczkami potrzebny nam też tusz, najczęściej koloru brązowego, by poszarpane krawędzie lekko „przybrudzić”. Tusz nakładamy delikatnie miękką gąbeczką i efekt jest taki, jak przedstawiła Wiola.

Podoba Ci się? Jeśli tak jak i my lubisz takie prace, zostaw komentarz! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top