Kartka dla babci TUTORIAL

Tutorial jak zrobić kartkę na dzień babci krok po kroku, czyli cardmaking dla początkujących. 🙂

Dzień dobry. Dziś pokażę Wam krok po kroku, jak zrobić prostą choć efektowną kartkę na dzień babci. Oczywiście możesz zamiennie wykorzystać także inne grafiki z arkuszu i zrobić kartkę na dzień dziadka czy innej bliskiej Ci osoby.

Gotowi? Do dzieła.

Krok 1. Drukowanie papierów cyfrowych

Tutorial jak zrobić kartkę dla babci? Na początku wydrukuj na drukarce lub w lokalnej drukarni wybrane arkusze z kolekcji papierów DOTS EVERYWHERE. Ja do swojej kartki użyłam grafiki z arkusza SET 04 a także dwóch teł z kolekcji: arkusza 05 i 08.

Jak i na czym drukować papiery cyfrowe?

Polecam Ci drukowanie na papierze satynowym o większej gramaturze, np. 250g lub 300g. Dobrze się też sprawdzają papiery fotograficzne matowe, np. 190g. Taki papier będzie trwały i podobny choć wizualnie do tych arkuszy papierowych kupowanych w sklepie. 🙂 Zaletą papierów cyfrowych jest jednak to, że można je drukować także na niższej gramaturze papieru – np. 120 lub 160g :). Także i tutaj zalecam użycie papierów satynowych i drukowanie ich na drukarce atramentowej. Efekt jest o wiele lepszy niż przy zwykłym papierze ksero. Oczywiście liczymy się z tym, że takie papiery są cieńsze i należy je kleić przy mniejszej ilości kleju, by nie przebijał. 🙂 Natomiast efekt wizualny jest bardzo podobny i sprawdzi się do trenowania swoich umiejętności i eksperymentowania.

W swojej pracy użyłam również papieru bazowego w kolorze fioletowym. Fantastycznie barwne akwarelowe grafiki postanowiłam zrównoważyć bielą i błękitem. Tu pełna dowolność – Ty możesz wykorzystać takie papiery, które masz 🙂

Krok 2

Przygotuj mniejsze papierowe elementy. Ja swoje wycinanki przygotowałam z wykrojników:

Niebieskie koło o średnicy 6,5 cm

Białe koło z falbanką o średnicy 7,5 cm

Wycięłam również okrągłą grafikę z arkusza digi Dots Everywere Set 04.

Wszystko sklej jak na zdjęciu. Polecam Ci klejenie okrągłych elementów klejem typu Magic.

Krok 3

Przygotuj papier bazowy o wymiarach 27×13,5cm i złóż go na pół. Będzie to Twoja baza kartki o wymiarach 13,5×13,5cm. Do bazy najlepiej sprawdzają się papiery o gramaturze 250-300g, choć w sklepach dla rękodzielników dostaniesz też gotowe bazy pod kartki i to jest bardzo dobre rozwiązanie dla osób początkujących. 🙂 Zwykle takie bazy mają gramaturę 300g.

Mój papier bazowy jest w delikatnym fioletowym kolorze, idealnie pasował mi do pozostałych arkuszy z kolekcji DOTS EVERYWHERE. Następnie wycięłam 2 kwadraty o wymiarach 12,7x 12,7cm i 11,7×11,7 cm. Użyłam do tego teł nr 05 i 08. Zachęcam Cię jednak do eksperymentowania z tłami z kolekcji i testowania swoich zestawień kolorystycznych. Ta kolekcja świetnie się nadaje do zabawy kolorami!

Krok 4

Naklej kwadratowe papiery na bazę kartki tak jak na zdjęciu. Ja do ozdoby użyłam także koronki oraz falbanki z wykrojnika, obydwie o długości 11,7cm. Następnie na środku przyklej przygotowaną grafikę. Do przyklejania kwadratowych/prostokątnych teł polecam użyć taśmy dwustronnie klejącej, jest łatwa w użyciu i dobrze skleja duże powierzchnie.

Krok 4.

Czas na ozdoby, które nadadzą naszej pracy ostatecznego kształtu!

Ja do ozdobienia kompozycji użyłam gotowych kwiatków z foamiranu, listków ze stempli z czarnym tuszem, kwiatków z koronki i kwiatków z kryształków. Napis wycięłam z arkusza SET 04 z kolekcji Dots Everywere.

Efekt końcowy kartki dla babci 🙂

Tak prezentuje się skończona praca. Jest bardzo kolorowa! To kartka dla najlepszej babci na świecie!


Skorzystałaś/eś z naszego tutoriala? 🙂

Daj znać i podziel się efektami. Będzie nam bardzo miło, jeśli oznaczysz nasze produkty w swojej pracy.

Życzymy twórczego dnia z marką Artianette!

Powodzenia! 🙂

One thought on “Kartka dla babci TUTORIAL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top