Kartka akordeon tutorial krok po kroku

Jak zrobić kartkę akordeon? Dzisiaj chciałam wam zaprezentować pierwszy w nowym roku tutorial. Jest to Kartka Akordeon z motywacyjnym cytatami.

Jak zrobić kartkę akordeon? Jeśli zadajesz sobie to pytanie i chcesz ją stworzyć razem ze mną, zapraszam na niniejszego tutoriala!

Podstawę konstrukcyjną kartki można uzyskać z jednej kartki A4.

Potrzebujesz:
– arkusz papieru A4 gramatura 250g/270g
– 3 szt. papieru scrapowego o wymiarach 10,2cmx14,4cm
– 6 szt. papieru scrapowego o wymiarach 10cmx7,1cm
– taśma dwustronna bądź klej
– coś do bigowania i cięcia
– dodatki do zdobienia kartki według uznania

Kartka akordeon scrapbooking tutorial. Gotowi? Zaczynamy!

Krok 1.

Jak zrobić kartkę akordeon? Podziel karton A4 w następujący sposób: najpierw przetnij kartkę wzdłuż. Połowę zostaw w jednym kawałku. Powinna mieć wymiar 10,5 cmx29,7 cm. To będzie środkowa część naszej bazy. Drugą część o  podziel na pół i otrzymasz 2 kartki o wymiarach 10,5 cmx14,85 cm. To będą dwa boczne panele.

Krok 2.

Przejdźmy teraz do środkowej części. Bigujemy ją w połowie (pierwszy big na wymiarze 14,85 cm) Drugie bigowanie to połowa z 14,85 cm czyli na wysokości 7,42 cm z każdej strony. Całość powinna wyglądać tak jak pokazuję to na powyższym zdjęciu, a więc mamy łącznie 3 zgięcia.

Krok 3.

W dalszej kolejności na dwóch zewnętrznych odcinkach środkowego panelu zaznacz po 5 cm, licząc od góry. Następnie przytnij od linii bigowania do zaznaczonego punktu tak, jak pokazuję poniżej. Środkowy panel teraz powinien wyglądać tak, jak na dolnym zdjęciu.

Krok 4.

Teraz potrzebujesz 6 szt. papieru scrapowego o wymiarach 10 cmx7,1 cm. Ja wykorzystałam papiery z kolekcji DOTS EVERYWHERE, którą możesz kupić tutaj. Dwa kawałki papieru przyklej na środku panelu środkowego, pozostałe 2 arkusze papieru ozdobnego musisz dociąć do swoich skosów. Odwróć kartkę i tył naszego środkowego panelu oklej pozostałymi 2 arkuszami papieru. Bocznych skrzydełek z tyłu nie ozdabiasz. Wszystko powinno wyglądać tak, jak przedstawiają poniższe zdjęcia.

Krok 5.

W kolejnym kroku odwróć całość tyłem i przyklej dwustronną taśmę klejącą po lewej i prawej stronie. Proszę nie przyklejaj  taśmy samoprzylepnej do skosów, gdyż staną się one później małymi kieszonkami na tagi. Zobacz zdjęcie.

Krok 6.

Teraz zajmiemy się bocznymi panelami kartki (z kroku 1) . Papier scrapowy o wymiarach 10,2 cm x 14,4 cm przyklej po obydwu stronach dwóch kart. Następnie przyklej środkowy panel do jednej z kart na środku (odklej taśmę dwustronna i naklej na środek) następnie odklej taśmę z drugiego skosu, przyklej druga kartę równo  z tą pierwszą. Poniżej na zdjęciu widać, jak powinna wyglądać cała baza kartki.

Krok 7.

Na samym końcu kolej na najmilszą część, czyli dekorowanie. Udekoruj swoja kartkę tak, jak chcesz! 🙂 Pokażę Ci, jak ja to zrobiłam! Mianowicie, front mojej kartki ozdobiłam delikatną kompozycją, gdyż chciałam, by kartka zmieściła się do koperty.  Środkowy panel też ma subtelną kompozycję z cytatami. Moja kartka akordeon w całości prezentuje się tak.

Jak zrobić kartkę akordeon? Myślę, że już wiesz. 🙂 Mam nadzieję, że mój foto tutorial przypadł Ci do gustu i stworzysz swoją pracę. Jeśli tak, będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się nią w komentarzu. Pozdrawiam/ScrapAgnesCraft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top